Opr. Dr. Yalçın Yontar

Ana Sayfa 0Ortopedi Ve Travmatoloji Uzmanı

Yalçın Yontar

Opr. Dr. Yalçın Yontar

Ortopedi Ve Travmatoloji Uzmanı

Plastik Cerrahi

Erenköy Mah. Lavanta Sk. B Blok No. 1/1 Melikgazi Kayseri

  • Erciyes Üniversitesi
  • 2014
  • 140941

Hakkında

Dr. Yalçın Yontar, 2002-2008 yılları arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde almış olduğu tıp fakültesi eğitimini takiben girdiği 2008 Eylül Dönemi tıpta uzmanlık sınavında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı'nda ihtisas eğitimi görmeye hak kazandı.
 
​İhtisas eğitimini "Tavşan kulağı konkavitesinin tek başına skoring insizyon ile veya siyanoakrilat doku yapıştırıcısı ile kombine edilerek düzeltilmesi" isimli bitirme tezi ile 2014 yılında tamamladı. Gerçekleştirmiş olduğu bu çalışma, Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği'nin yayın organı olan "Plastic and Reconstructive Surgery"de 2017 yılında yayınlandı. İhtisas eğitimini takiben, 2014-2015 yılları arasında, sırasıyla, Balıklıgöl Devlet Hastanesi ve Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı ve Yanık Ünitesi sorumlu hekimi olarak mecburi hizmet görevini yerine getirdi. Bu süre zarfı boyunca özellikle savaş cerrahisi ile ilgilenip geliştirmiş olduğu cerrahi tekniklerin SCI-expanded endeksi kapsamında yer alan "Burns", "Journal of Burn Care & Research", "Plastic Surgery", "Dermatologic Surgery" gibi dergilerde yayınlanmasını ve literatüre kazandırılmasını sağladı. Ayrıca 2016 yılı içerisinde, "Türkiye Klinikleri Plastik Cerrahi Özel Dergisi" ve "Türkiye Klinikleri Yoğun Bakım Özel Dergisi"nde yanık travmasıyla ilgili iki derlemede davetli yazar olarak yer aldı. Dr. Yalçın Yontar, "Burns", "Aesthetic Plastic Surgery" ve "Erciyes Medical Journal" dergilerinde hakemlik görevi yürütmekte; ulusal ve uluslararası bilimsel organizasyonlarda görevler almaktadır.
 
​Kasım 2015 tarihinde Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde göreve başlayan Dr. Yalçın Yontar, Haziran 2018'de buradaki görevinden ayrılmış ve Acıbadem Kayseri Hastanesi'nde tam zamanlı olarak çalışmaya başlamıştır. Rinoplasti, rekonstrüktif ve estetik meme cerrahisi, maksillofasiyal travma cerrahisi, mikrocerrahi ile serbest doku nakli, el cerrahisi ve kraniyoplasti üzerine çalışmalarına devam etmekte olan Dr. Yalçın Yontar, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde lisans dersleri vermektedir.
Dr. Yalçın Yontar Kasım 2020 tarihinde 'Doçent Doktor' ünvanı almıştır. Ekim 2021’den itibaren eşi Uzm. Dr. Efşan Gürbüz Yontar ile beraber YONTAR Estetik kliniğinde çalışmaktadır.

Detay Tanıtım

Harita